Rádi bychom vás touto cestou pozvali do unikátního projektu, jehož cílem je zlepšení zdraví vašeho srdce a cév, snížení hmotnosti a úprava zvýšeného krevního cukru. Prodělali jste infarkt, mozkovou mrtvici nebo máte ischemickou chorobu dolních končetin (porucha prokrvení dolních končetin) a trpíte nadváhou nebo obezitou? Pak je tato studie určena právě vám.

Jedná se o dlouhodobé sledování zaměřené na účinek léku semaglutid s cílem potvrzení jeho schopnosti snížit riziko výskytu dalších srdečních příhod, mozkové mrtvice nebo na zastavení obtíží při zúžení cév dolních končetin. Lék také snižuje krevní cukr a má vliv na pokles tělesné hmotnosti. 

Pro účast ve studii SELECT můžete být způsobilí, jestliže:

  • jste prodělali mozkovou mrtvici (cévní mozkovou příhodu) nebo srdeční příhodu (infarkt myokardu) nebo máte špatný krevní oběh dolních končetin (periferní cévní onemocnění)
  • je vám 45 let nebo více
  • trpíte nadváhou nebo obezitou
  • jste schopni pravidelně docházet k lékaři a přijímat telefonní hovory po dobu 3–5 let.
Pacienti nesmí mít špatně kompenzovanou nebo léčenou cukrovku, ale mohou mít první lehká, ale zatím neléčená, stadia cukrovky, to znamená to, čemu lékaři říkají lehce zvýšený cukr.
 
Studie bude dlouhodobá a čas, který nám věnujete, vám bude kompenzován. Budete se pravidelně setkávat s našimi lékaři, nutriční terapeutkou a samozřejmě s našimi milými sestřičkami. Jako bonus se dozvíte řadu zajímavých informací o svém zdravotním stavu, o zdravé výživě a vhodných pohybových aktivitách a budete pod stálým lékařským dohledem.
Pokud vás nabídka zaujala a rádi byste se studie vy nebo vaši známí či příbuzní zúčastnili nebo pokud si nejste jistí a chtěli byste vědět víc, neváhejte nás kontaktovat na ordinace@endocare.cz nebo martina.rosicka@endocare.cz, případně telefonicky na 774 574 005 nebo nám zanechte sms zprávu a my vám zavoláme zpět.