Dokumenty ke stažení:

 

Zajímavé odkazy:

Níže jsme pro vás vybrali zajímavé tipy na cvičení, skupiny osobního rozvoje, šikovné terapeuty, zajímavé osobnosti…

Cviko – skupinová cvičení

Cviko.cz nabízí skupinová zdravotní cvičení (fitbally, pilates, bosu, aj.) – lekce vedou zkušené a milé instruktorky s bohatými zkušenostmi v oblasti pohybových aktivit osob s civilizačními chorobami, jako je cukrovka, vysoký krevní tlak, srdeční onemocnění.

Více informací naleznete na webových stránkách cviko.cz

 


Studio Yogata

Studio Yogata sídlící na pražských Vinohradech Vám nabízí skupinové lekce pilates, jógy a jogalates pod vedením zkušených instruktorek Ivany Jungové a Hany Marčišové.
Cvičení v menších skupinkách pod pečlivým dohledem instruktorek zajistí, že se cviky naučíte provádět plynule a správně.

Více informací naleznete na webových stránkách Studia Yogata


Tai chi a chi kung

Východní systém cvičení kultivující tělo i ducha. Cvičení tai chi znamená propojení klidu a pohybu, prázdnoty a plnosti, odpočinku a energie a to vše v jednoduchém pohybu. Znovunalezení a kultivace ztracené harmonie a rovnováhy ženské energie JINmužské energie JANG. Čínské bojové umění Tai ji čchüan (quan)čínské energetické cvičení Čchi-kung naplní Vaše tělo silou a vitalitou a ducha (mysl) klidem a harmonií.

Tai Chi Praha, Tai Chi resort
Cvičení je možné si nezávazně vyzkoušet, více informací najdete na www. taichi-praha.cz, www.taichiresort.cz


Kalorické tabulky

Pokud vás zajímá energetická hodnoty potravin, pak vám můžeme doporučit právě tyto webové stránky. Najdete zde kalorické hodnoty nejen průmyslově vyráběných potravin, ale i těch připravovaných doma, www.kaloricketabulky.cz


Potravinové intolerance

Pokud se dlouhodobě necítíte dobře nebo se u vás objevují neobjasněné zažívací obtíže, opakující se bolesti hlavy a migrény, kožní nebo například respirační obtíže a příčina není ani po vyšetření u různých specialistů stále zřejmá, pak je čas zamyslet se nad tím, zda netrpíte tzv. potravinovou intolerancí. Jedná se o neobvyklé reakce na některé potraviny, které se ale na rozdíl od alergie neobjevují bezprostředně nebo krátce po požití potraviny, ale opožděně i za několik dnů či týdnů. Z tohoto důvodu není vůbez snadné uvědomit si souvislost a vysledovat spouštěcí mechanismus. Ve skutečnosti si mnozí lidé trpící potravinovou intolerancí, po stanovení diagnózy a po odstranění jejich problému týkajícího se potravin, uvědomují, že byli vystavení mírným příznakům potravinové intolerance po celý svůj život. Potravinové intolerance lze otestovat. Více se dozvíte na www.ftn.cz/potravinove-intolerance.cz