Vážení a milí pacienti,

protože se situace v ČR nevyvíjí dobře, prosíme vás v rámci ochrany vašeho i našeho zdraví o maximální využívání telefonických nebo emailových konzultací, pokud to váš zdravotní stav nevyžaduje jinak (nap. nutnost kontrolní sonografie, nové odběry krve). Ordinace nyní pracuje v omezeném režimu. Najdete nás zde po-čt 7,30 – 16,00 s pauzou na oběd. Odběry krve probíhají normálně 7,30-11,30 hodin. Pokud máte akutní obtíže, které není možné odložit na později, pak nás kontaktujte telefonicky a domluvíme se na termínu.  O pacienty MUDr. Krátkého a MUDr. Rašky se nyní dočasně v akutních případech postarají ostatní lékaři.

Prosíme vás o maximální využívání telefonických konzultací

V případě, že se rozhodnete tuto možnost využít, prosíme jen o upozornění dopředu klidně formou sms zprávy nebo emailem a my vám zavoláme zpět. Buďte připravení na otázku na vaše léky, krevní tlak a tepovou frekvenci (pokud máte možnost změřit), aktuální hmotnost a novinky ve vašem zdravotním stavu. Recepty zašleme formou sms, emailem event. poštou, žádanky na další odběry budou připravené u nás v ordinaci.

Pacienti obezitologie mají možnost konzultace přes Skype. Konzultace bude probíhat v předem domluveném čase. Více info v ordinaci.

Pokud je osobní konzultace nezbytná, snažte se minimalizovat pobyt v čekárně, choďte na čas. V čekárně smí být v jednom okamžiku pouze dvě osoby.  V čekárně je nově instalována nádoba s dezinfekcí na ruce, kterou, prosím, použijte po vašem příchodu do čekárny našeho zdravotnického zařízení. Dále vás prosíme používejte roušku. Bez roušky nebudete ošetřeni. Děkujeme za pochopení.

Pokud jste nemocní, vrátili jste se z rizikových oblastí nebo jste se setkali s rizikovou osobou, prosíme, zůstaňte doma. V současné době je velice těžké odlišit běžné nachlazení od nákazou Covid-19, a tak to nejlepší, co můžete pro sebe i své blízké udělat, je izolovat se od nich.  

A poslední rada na závěr. Udržujte si veselého ducha, nezapomeňte se smát, klidně i vtipům o koronaviru, běžte do přírody, využijte volný čas k tomu, abyste si konečně přečetli dlouho odkládnou knihu, podívali se na pěkný film, užili si dětí. Máte nevídanou možnost ke zpomalení našeho uspěchaného života, tak ji využijte. Stres a strach totiž potlačuje imunitní systém a ten nyní potřebujeme mít ve formě více než kdy jindy.

Společně to zvládneme!

MUDr. Martina Rosická, Ph.D. a tým Endocare s.r.o.